Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ & UZMANLIK ALANLARIMIZ

ÇEVİRİ DİLLERİMİZ :
İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Hollandaca (Felemenkçe), Çekçe, Slovakça, Boşnakça, Arnavutça, Sırpça, Makedonca, Hırvatça, Rumence, Moldovaca, Yunanca, Bulgarca, Rusça, Ukraynaca, Gürcüce, Azerice, Arapça, Farsça, Korece, Çince, İbranice

Profesyonel Tercüme

Alanında uzman çevirmenler tarafından profesyonel tercüme ve dil hizmetleri sunuyoruz.

Yeminli / Noter Onaylı Tercüme

Yasal belgeler, hukuki sözleşmeler , akademik, teknik, mühendislik ya da medikal metinlerin tercümesi alanında uzman yeminli tercümanlarımız tarafından tamamlanır, kalite kontrolü sonrasında talebinize göre noter onaylı olarak kargo ile ıslak imzalı ya da online olarak platformumuzdan size ulaştırılır.

Sözlü Tercüme

Ardıl olarak yerinde veya online platformda ya da noter huzurunda yapılan sözlü tercümelerdir.

Noter Yeminli Mütercim-Tercüman kadromuzla her türlü belge ve metinlerinizin birçok dilde tercümesini yapıyoruz. Ayrıca sözlü tercüme işlerinizi de yine deneyimli yeminli tercümanlarımız aracılığıyla yerinizde ve makul ücretlerle yapıyoruz. Tercümanlarımızın her biri hizmet verdiğimiz alanlarda konusunda uzman, o alan için özel olarak eğitimli ve deneyimlidir.

Tercümanlık yaptığımız uzmanlık alanları

Hukuki Çeviri

Tercümana tercümenin yanı sıra yasal sorumluluklar yükleyen hukuk çevirisinde, sözleşme, vekâletname, anlaşma, dava başvuruları, dilekçeler, mahkeme kararları, ödeme ve icra emirleri, tanık ifadeleri, patent başvuruları, mevzuat ve düzenlemeler gibi bağlayıcı nitelikteki metinlerin çevirisi temel hukuk bilgisine sahip ve prosedürlere hakim olan uzman tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Ticari Çeviri

İş dünyasında ticari faaliyetlerinizin devamı için gerek duyduğunuz uluslararası geçerlilik isteyen ticari anlaşmalar, sözleşmeler, şirket kuruluş beyanları, şirket evrakları vb. resmi belgelerin tercümesidir. EEC Tercüme olarak bu alanda tercüme hizmetine ek olarak müşterilerimizin talebiyle tercümesi yapılan belgelerin noter tasdik işlemlerini de hızlı bir şekilde sonuçlandırıyoruz.

Teknik Çeviri

Mühendislik, inşaat, bilgi teknolojileri, iletişim, ulaşım, otomotiv, lojistik ve telekomünikasyon gibi sektörlerde gerek duyulan teknik içerikli belge, makale, katalog, broşür, rapor, sertifika, tez gibi üst düzey terminoloji kullanımı gerektiren çeviri işleridir.

İnşaat Çevirileri

İnşaat alanında, inşaat sektörüne özgü dille yapılan çevirilerdir.

Tıbbi Çeviri

En ufak bir hatanın hayati derecede öneme sahip olduğu tıbbi-bilimsel makaleler, test sonuçları, rapor, reçete, prospektüs ve eponimler gibi tıbbi çevirilerin yalnızca alana hakim tercümanlar tarafından yapılması gerekir. Bu bağlamda tercüme büromuzda tıp çevirilerine gerekli önemin daha fazlası gösterilir.

Akademik Çeviri

Eğitim ve öğrenimlerine yurt dışında devam etmek isteyen öğrencilerden yurtdışındaki üniversite, okul gibi akademik birimlerce talep edilen transkript, karne, diploma, öğrenci belgesi, sınav sonuçları, mezuniyet belgeleri, sertifika ve referans mektupları gibi dikkat gerektiren genel geçer belgelerin tercümelerinin dışında tez, akademik makale ve araştırma metinlerinin tercümeleridir.

IT - Web Sitesi Çevirisi

Yazılım alanında yetkin tercümanlar tarafından HTML, CSS, PHP, Javascript tabanlı sitelerin kodlarına sadık kalınarak yapılan çevirilerdir.

Genel Çeviriler

Mesleki ve teknik terimler içermeyen her türlü yazılı ve sözlü tercümelerdir.

Siz değerli müşterilerimize sunduğumuz en önemli hizmet ise, hiçbir kargo ve/veya kurye ücreti almadan, kendi motorlu kuryelerimiz aracılığıyla tercümelerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde adresinize teslim ediyoruz.

Tercüme ve Noter tasdiki için fazla vaktiniz yoksa üzülmeyin. EEC Tercüme Bürosunda her zaman bir çözüm vardır!